sponzorink

Vážení rodiče, přátelé plavání,

obracím se na Vás s prosbou o jednorázový finanční dar, který by byl uskutečněn formou darovací smlouvy.

Rádi bychom zakoupili startovací zařízení pro plavecký styl znak, které se v posledních ledech začalo používat na závodech. Jedno zařízení je použito na jednu dráhu, celkem se tedy jedná o 8 ks. Na odkazech můžete vidět použití i cenu.

V případě Vašeho zájmu nás finančně podpořit, mě prosím kontaktujte na tjanata@seznam.cz nebo 731788701.

Tomáš Janata - předseda oddílu, moc díky za pomoc

Soustředění o letních prázdninách

15. 8. - 22. 8. 2020

Stráž pod Ralskem

Náplň soustředění:  plavání, cyklistika, běh, všeobecná sportovní příprava, hry

Soustředění je určeno pro všechny děti od ročníku nar. 2012 a starší

V případě většího počtu dětí než je kapacita ubytování budeme muset udělat výběr (docházka na trénink, výkonnost, chování).

Doprava: kdo najde odvahu, tak pojedeme společně na kolech (35 km). Loni jsme to všichni zvládli na 1.

Zavazadla se dají do připraveného auta, které je tam odveze.

Na kole povezeme jen, pláštěnku, pití a sušenku. Jinak doprava vlastní.

Cena:  3 700,- Kč

Stravování:  plná penze v hotelu Uran + odpolední svačina, pitný režim

Plavání:  krytý plavecký bazén Stráž pod Ralskem

Závazná přihláška: do 30. 4. 2020  na email tjanata@seznam.cz nebo ústřižek

Platba: do 30. 6. 2020 na účet TJ Bižuterie - bude doplněno

další informace budou následovat pro přihlášené plavce.

Kapacita je omezena pro 42 dětí.

Těší se trenéři  Tomáš Janata, Michal Svoboda, Klára Klápšťová, Jakub Novák + uvidíme, kdo bude moci další

Když už nemůžeš, můžeš ještě 3x tolik!

Závazná přihláška:

Přihlašuji syna / dceru ……………………………………………………………..na letní soustředění do Stráže pod Ralskem.

Kontakt na rodiče - jméno a  email………………………………………………………………………………………

podpis……………………………..

Mistrovství ČR

Ondra Grus stříbrný a bronzový

Zdeňka Janatová 5. a 7. místo

O víkendu  výborně reprezentovali náš oddíl Ondra a Zdeňka.

Ondra doplaval druhý na 50 VZ a bronzový na 100 PZ.

Zdeňka si v Prostějově doplavala v osobních rekordech pro 5. místo na 200 motýl a 7. na 100 motýl, když ji od bronzu dělilo 1,2 vteřiny.

Zimní pohár

15 medailí do Jablonce

ročník 2009:  Za plavecký oddíl Bižuterie si účast v Boleslavi vybojovalo svými časy šest plavců - pět děvčat a jeden kluk, který byl ale nejlepší.

Jan Janata vyplaval stříbrnou medaili na 100 metrů prsa a na poloviční trati, skončil třetí.

Bronzovou medaili vybojovala Valentýna Matoušková  na 100 metrů motýlkem. Na 50 metrů motýlkem skončila šestá a na dalších čtyřech tratích byla do 10. místa.

Další dvě dívky Ester Krejsová a Lea Pastorková byly ve svých disciplínách několikrát v první desítce závodnic ze 32 startujících. Na počátku třetí desítky na prsařských tratích se umístily při svém jediném startu Anna Dupačová a Lucie Prokopová.

ročník 2008:

Šimon Danilevič vyhrál čtyři kraulařské disciplíny s nejlepším obodovaným časem na 100 m kraul 1:04,33 a 100 metrů polohový závod, Veronika Grusová potvrdila svoji všestrannost stříbrnými medailemi na 100 metrů motýlek a prsa, k čemuž přidala čtyři „bramborové" medaile.

Absolutní převahu potvrdili kluci z Jablonce v závodě na 100 metrů volný způsob, kde obsadili všechna místa na stupních vítězů!! Pořadí bylo Šimon Danilevič, Tobias Merker a Šimon Fichtner - všichni z jablonecké Bižuterie. Tobias Merker ještě přidal bronz na 100 a 200 m znak.

Náš oddíl získali zlatou medaili, ve štafetě 4x 50 metrů polohový závod  stříbrní ve štafetě 4x 50 VZ mix.

Výpravu Bižuterie doplňují ještě Václav Resl - 10.místo na 100 metrů a 200 metrů kraul ze třiceti startujících a Markéta Pěničková vybojovala 7.místo na 100 metrů motýlkem.

LODM - Liberec

Ondřej Grus bronzový, Zdeňka Janatová 5.

Na právě ukončené letní olympiádě dětí a mládeže nás reprezentovala šestice sportovců. Pět plavců a jeden triatlonista.

Největšího úspěchu dosáhl Ondra, který dohmátl třetí na 50 VZ ve výborném osobním rekordu 26,61. V ostatních disciplínách vždy plaval finále (3x 5. místo, 2x 6., 1x sedmé). Druhým našim plavce, který se z dopoledních rozplaveb probojoval do odpoledního finále, byla Zdeňka. Na trati 100 motýlek pak dohmátla na skvělém 5. místě, na 200 VZ dohmátla osmá.

František Harakaľ - 19. místo na 100 prsa

Matouš Martinka - 20. místo na 100 motýl

Julie Klápšťová - 17. místo 100 prsa

K triatlonu si odskočil další náš plavec Matěj Volech, který se na jablonecké přehradě statečně popral s náročnou tratí a vybojoval krásné 16. místo mezi dorostenci.

Všem plavcům děkujeme za reprezentaci oddílu a blahopřejeme.

MČR - ročník 2006 - Plzeň

Z ročníku 2006 se na MČR nominoval Ondra Grus a Matouš Martinka. Oba plavali výborně, Ondrovi dokonce utekla jen o 0,11s medaile na 50VZ. Ale jeho časy i umístění na 200VZ 5.; 100P 11., 200PZ 5., 200P 6., 100VZ 5. jsou vynikající a Ondrovi i Matoušovi gratulujeme.

výsledky naleznete:

Pohár ČR - ročník 2008 - Chomutov

Výborná umístění získali naše žákyně a žáci roč. 2008 letos na Poháru ČR v Chomutově: celkem získali 6 zlatých,  2 stříbrné a 7 bronzových medailí. S několika vteřinovým náskokem naši plavci vyhráli obě štafety.

Nejúspěšnějšími medailisty byli. Veronika Grusová, Šimon Danilevič a Tobik Merker.

Výborných časů a umístění dosáhli i ostatní účastníci: Klárka Lutovská, Barča Budská, Aďa Riedlová, Šimon Fichtner, Vašek Resl a Štěpán Kuncl.

MISTROVSTVÍ ČR - ročník 2007 - Nový Jičín

Zdeňka Janatová získala bronzovou medaili

Skvělého úspěchu dosáhla Zdéňa na MČR v Novém Jičíně. Na 100 metrů motýlek vylepšila svůj osobní rekord o více než 3 vt. a z 8. nasazeného místa se dokázala prosadit na stupně vítězů.

Moc gratulujeme

ČESKÝ POHÁR - ČECHY - ročník 2009

Ročník 2009 měl svou vrcholnou akci, tedy ČESKÝ POHÁR, v Radlicích.

Z našeho oddílu se závodů zúčastnila 3 děvčata (Valča, Lea a Ester) a Jenda. Děti si vedly na očekávání. Tajně jsme doufali, že vybojujeme alespoň jednu medaili, ale vracíme se s 3 a z toho jedním zlatem. Navíc každý z plavců měl své nej umístění do 5. místa.

Titul si vyplavala Lea na 100 PZ a k tomu přidala 3. místo na 100 prsa.

Jenda bojoval a zlepšení o 15 vteřin na 400 VZ mu nakonec přineslo bronzovou medaili.

Skvělá zlepšení dokázala zaplavat i děvčata Ester - o  6 vteřin na 100 motýl- celkově 4. místo, hned za ní dohmátla Valča. Ta tedy bere 5. místo a zlepšení o 4 vteřiny.